З Прикарпаття “покотиться” “Великий м’яч”

Міжнародний футбольний фестиваль «Великий м’яч» стартує сьогодні на Прикарпатті. Про це повідомили вчора засновники дійства - автор ідеї фестивалю відомий грузинський скульптор та драматург Рагулі Власідзе та депутат Івано-Франківської міської ради, меценат Юрій Дерев’янко.

З їх слів, йдеться про таке собі «народне Євро», на якому дитячі і дорослі команди гратимуть у міні-футбол великим – вдвічі більшим за звичайний - м’ячем, спеціально виготовленим для цієї мети харківським підприємцем. М’яч є по-своєму унікальним, і не тільки розмірами, а й дизайном. Адже він оформлений розписами, виконаними самим Р.Власідзе, який використав у розписі мотиви карпатської міології та орнаменти відомого писанкаря Тараса Городецького. Крім ігрової програми, в рамках фестивалю складатиметься з багатьох інших цікавинок, як-от: «Творче містечко», де проводитимуться різного роду майстер-класи, а діти зможуть висловити своє бачення футболу на величезній картині, «Кулінарне містечко» зі смачними стравами, в тому числі велетенським пирогом у формі футбольного поля; молодіжна вечірка «Футбол об’єднує» тощо. Крім того, як стверджує Ю.Дерев’янко, кожен бажаючий отримає змогу вписати своє ім’я до історії світового футболу, взявши участь у плетенні – вузли за вузликом – гігантського (розміром у справжній стадіон) футбольного килима, який в подальшому зберігатиметься у музеї світового футболу. Планується, що цей килим увійде до Книги рекордів Гіннеса.

Як стверджують організатори, фестиваль має на меті формування позитивного іміджу України на міжнародній арені і не обмежиться лише масштабами Прикарпаття, де 21 – 22 квітня відбуватиметься лише стартова його фаза. Слідом за Івано-Франківщиною він помандрує українськими містами, які прима йтимуть матчі Євро, - Харковом, Львовом, Києвом, Донецьком, а далі - європейськими столицями: Римом, Берліном, Парижем, Лондоном, Варшавою, Москвою.

Прикарпаття ж не даремно обрано місцем початку дійства, оскільки саме тут вже протягом чотирьох років проживає автор ідеї «Великого м’яча» Рагулі Власідзе і саме духовна сила, краса та творча енергія нашого краю, за яго власним зізнанням, надихнула його на створення фестивалю.

Символічно, що одним з перформенсів фестивалю буде скидання величезного м’яча з най вищої вершини України – гори Говерла. Шоу відбудеться, коли масове сходження на Говерлу до зволять синоптики.

При використанні матеріалів обов'язкове посилання на Коломия ВЕБ Портал

 

Напишіть відгук