Стартував футбольний фестиваль із м’ячем-писанкою

На вихідних у центрі Івано-Франківська стартував Благодійний Міжнародний фестиваль футболу «Великий м’яч» під гаслом «Футбол об’єднує». Свято розпочалось з дитячого футбольного турніру.


На вихідних у центрі Івано-Франківська стартував Благодійний Міжнародний фестиваль футболу «Великий м’яч» під гаслом «Футбол об’єднує». Свято розпочалось з дитячого футбольного турніру. За звання чемпіона та призи змагаються шість команд: «Ураган», «Ніко 2003», «ДЮШ м. Надвірна», школа футболу «Прикарпаття 1», школа футболу «Прикарпаття 2» та «Молодці». Переможцем стала команда «ДЮШ м. Надвірна». Вони впевнено перемогли своїх найближчий суперників зі школи футболу «Прикарпаття 1».

Про це Інформаційному центру «Україна-2012» повідомив ініціатор фестивалю Рагулі Власідзе. Найменші відвідувачі Фестивалю під керівництвом арт-студії «Життя прекрасне» граються з героями українських казок та мультфільмів. На території творчого містечка учні Державної дитячої художньої школи та всі бажаючі долучаються до створення футбольної композиції, яка буде виконана в етнічних мотивах, та боді-арту.

Режисер Власідзе, відомий креативними ідеями щодо української сувенірної продукції, запропонував вирізнити фестиваль з-поміж інших українським м’ячем-писанкою.   Великий м’яч - вдвічі більший від стандартного та має унікальний дизайн з елементами давньої писанкової символіки. Цим м’ячем будуть грати і діти, і дорослі.

Під час фестивалю презентували футбольну ікону, вишиті шалики в народній стилістиці, а також унікальні булави від Рагулі Власідзе, які він виготовив спеціально до Євро-2012 і присвятив відомим спортсменам і культурним діячам України – Валерію Лобановськом, Андрію Шевченку, Олегу Блохіну, Сергію Бубці, Альбіні Дерюгіній, Ліні Костенко.

«Це наш мистецький внесок до чемпіонату з футболу Євро-2012. Сьогодні ми вам показали тільки 12 булав із 24. А загалом їх буде сорок. На мою думку, українська булава має магічне значення. Саме вона сьогодні може прорекламувати Україну, і стати талісманом для збірної. Це потужний рекламний інструмент. Я бажаю щоб наша збірна була сильна і могутня як ці булави», - сказав під час виступу автор ідеї. На його думку, чемпіонат Європи – не тільки футбольна,  але й велика культурна подія, де Україна може показати свої національні надбання тисячолітньої давності.  22 квітня під час свята моди «Франківський подіум-2012» також презентували футбольні булави Раґулі Власідзе, які можна буде побачити протягом трьох днів у культурно-розважальному комплексі Пасаж «Gartenberg».

«Ми прагнемо започаткувати рух на користь України. Коли стадіони Євро-2012 збирають сотні тисяч людей – на цьому тлі можна багато чого розповісти про Україну і українців – про  феноменальну культуру і унікальні артефакти, збережені з прадавньої давнини. Таку Україну і прагнуть відкрити європейці», - вважає митець. 

                    

Учасники та гості фестивалю долучились до створення ще одного українського шедевру – футбольного килиму миру. Сотні мешканців та гостей Івано-Франківська вже сплели свої вузлики, загалом килим буде створений із 2 мільйонів вузликів, його продовжать плести в інших містах проведення свята. Задіяно також багато майстер-класів для дітей, виступають творчі колективи. На завершення першого етапу гостей фестивалю пригостили великим пирогом у вигляді футбольного поля.

Після Івано-Франківська фестиваль помандрує до Львова, Харкова, Донецька, Києва, а також проходитиме на центральних площах європейський столиць.

Источник: www.ukraine2012.gov.ua

Напишіть відгук