На Прикарпатті стартує "Народне Євро"


20 Квітня 2012 p.

 

«Футбол об’єднує». Таке гасло обрали для свого починання організатори міжнародного футбольного фестивалю «Великий м’яч», який стартує завтра на Прикарпатті. Автором ідеї фестивалю і його співзасновником є відомий грузинський скульптор, драматург та засновник Благодійного фонду «Творча Україна ХХІ сторіччя» Рагулі Власідзе, відомий також як автор колекції футбольних булав, присвячених Євро-2012. З його слів, ідея фестивалю полягає в тому, щоб в контексті Євро-2012 презентувати Україну загалом і Прикарпаття зокрема у світі, створити їй позитивний імідж на міжнародній арені.

 

Головним дійством фестивалю стане гра аматорських, як дитячих та і дорослих команд у футбол великим м’ячем. Цей м’яч є вдвічі більшим за звичайний. Його виготовили харківські підприємці за ескізами, розробленими паном Власідзе на основі карпатської міфології та за мотивами відомого писанкаря Тараса Городецького. Гра триватиме у 2 тами по 7 хвилин кожен за правилами міні-футболу і її вже встигли «охрестити» «Народним Євро». Крім власне ігор, в рамках фестивалю планується проведення цілої низки інших святкових заходів, таких як: «Творче містечко», де проводитимуться різного роду майстер-класи, а діти зможуть висловити своє бачення футболу на величезній картині, «Кулінарне містечко» зі смачними стравами, молодіжна вечірка «Футбол об’єднує» тощо. Родзинкою свята стане виготовлення усіма бажаючими – вузлик до вузлика – величезного футбольного килима. Як стверджує співзасновник фестивалю Юрій Дерев’янко, витканий килим, скоріш за все, увійде як експонат до музею світового футболу, а відтак кожен, хто долучиться до його виготовлення, тим самим по суті впише своє ім’я до історії світового футболу. Планується, що вказаний килим матиме розмір справжнього стадіону і таким чином увійде до Книги рекордів Гіннеса. Крім того, усі бажаючі зможуть скуштувати величезного пирога, виготовленого у формі футбольного поля.

 

Втім, проведення фестивалю не обмежиться одним лише Прикарпаттям, де дійство триватиме протягом 21 – 22 квітня. Надалі «Великий м’яч» помандрує містами, що прийматимуть матчі Євро-2012: Харковом, Львовом, Києвом, Донецьком, а потім поїде у турне європейськими столицями. Зокрема, до Риму, Берліну, Парижу, Лондона, Варшави, Москви.

Напишіть відгук